Image1.jpg

 Častotice on-line

Image1.jpg
18.12.2017 dorazilo na mrazivou Vysočinu přání z Mallorky kde sou teploty kolem 15°C (teda alespoň podle gúgla). Feliz navidad jsou španělsky Šťastné vánoce. Ale to co je anglicky uvnitř nějak nemůžu napasovat na něco známýho českýho taxi to nějak přelousknite :-)
DSC_0287.JPG
DSC_0272.JPG
Jelikož si myslím,že čas letí jak blázen taxem si musel blejsknout tuto fotku tetek na procházce,pač za chvilku budou ty bejby v kočárech slavit 15 let.V jednom je Mareček Moczár a v druhým Lucinka Svobodová. Hádejte v kterým je gdo :-)
DSC_0202.JPG
Tento den ,poslední listopadový,přišla první letošní souvislá sněhová pokrývka která zahalila přírodu k zaslouženýmu zimnímu spánku
DSC_0220.JPG
DSC_0225.JPG
Od 13.11.2017 probíhá výstavba druhé haly LS na odchov kuřic v Častoticích
DSC_0166.JPG
DSC_0168.JPG
V době, kdy u nás na Vysočině, sou denní teploty těsně nad nulou a v noci i kousek pod ní a příroda se chystá na zcela zasloužený zimní odpočinek,dorazil pozdrav ze stále teplé Mallorky. Takže tip na to kam se zdekovat aby člověk nemusel pořád chodit přikládat do kotlu,i když to má taky svoje kouzlo :-)
DSC_0169.JPG
DSC_0170.JPG
Častotičtí nám posílají pozdrav z Valldemossy na Mallorce kde tráví čas odpočinku u svého bratra který zde bydlí trvale
DSC_0058.JPG
DSC_0059.JPG
Máme zde další pozdravení z Mallorky. Podle pohledu to tam vypadá fakt moc pěkně a je to určitě výbornej tip na dovolenou. Přesto že je součástí EU a nepotřebujeme tam vyřizovat žádný víza a tak tak se tam z nás podívá málokdo protože v Česku (žádná czechia) jako levném skladišti a montovně EU na to jaxi jen tak nikdo nemá ani čas ani peníze. Ale je vo čem snít :-)
DSC_0291.JPG
DSC_0292.JPG
Jak slíbil při osobní návštěvě naší vísky v květnu tak udělal. Jenže si nemůžu vzpomenout co to B znamená. Takže B. Častotický poslal pohled s pozdravem všem Častotičákům z horké Mallorky kde trvale pobývá. Posílá ho do vyprahlé rozpálené Vysočiny kde se letos chlad v mžiku mění na nesnesytelný hic a bezvětří na vichřice s přívalovým deštěm s kroupama (to platí od konce července a v srpnu 2017). Takže tak. Jinak samozdřejmě díky za pohled :-) a přeju nám všem aby horké dny vystřídaly ty přijemné podzimní.
DSC_0044.JPG
DSC_0045.JPG
Již šestýmým rokem se konalo sousedské posezení pod májí a všichni se dobře bavili
plakat pouť.jpg
DSC_0019.JPG
DSC_0020.JPG
DSC_0006.JPG
Již třetí rok doléhá na naši oblast velké sucho a letos to už vzdávají lesy ve velkém. Schnou a bohužel vyhlídky nejsou lepší. Lidi dělají vrty protože dochází voda ve studnách kde po desetiletí byla stabilně. Listnaté stromy opadávají už koncem září aby nevysilovaly kořeny. Prostě extrém.
DSC_0577.JPG
DSC_0622.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one