Image1.jpg

 Častotice on-line

Image1.jpg

Naši hasiči

Na této výroční schůzi se shrnulo co bylo v minulém roce,ale především se po 5 letech volilo nové vedení. Vše probíhalo naprosto v pohodě,akorát ve volbě starosty(tky) sme se drobně,ale opravdu jen drobně zasekli a tak Blanka Dobrovolná předala funkci starostky SDH opět ženě Ladě Kudrnové a velitel Petr Němec předal svou funkci Pavlu Procházkovi. Hosty na naší schůzi byli:starosta obce Jiří Vlček,který mluvil o dobré spolupráci SDH s obcí, Rosťa Veselý a ..... z SDH Smrk a tímto jim chci poděkovat za doplňující informace k volbě.Máme i kandidáty do Okrskového výboru na člena výboru a revizora pokladny Dále se schůze účastnili i naše děti,který si zase v KD Zahrádka zahrály fotbal a tak :-)
DSC_0331.jpg
DSC_0332.jpg
DSC_0333.jpg
DSC_0334.jpg
Scan_20141111_083903.jpg
23.11.2014 Díky Josefu Hejátkovi ze Zahrádky se k nám dostala tato historická fotka na který sou zachycení naši hasičšťí předchůdci ze kterých dodnešních dnů již žijí jen dva a to Němec Josef ml. a František Pařízek
Tohoto velmi horkého dne sme se účastnili s našima nejmladšíma z SDH soutěže Mihoukovického SDH v Budišově. Ještě nikdy se nestalo,že by se nám na tréninku sešel košař se spojařem a tak sme doufali,že to na závodech klapne. Naše družstvo starších žáků předvedl krásný útok s nabráním vody,který proběhlo hladce a proti okrskové soutěži si velice vylepšili čas až kolem 10 sekund.S proudem běželi ti nejmladší a tak se na rozdělovaču musela nechat chvilu valit voda z Béčka,aby doběhli k terči,ale i tak předvedli sqělý výkon a nechali za sebou družstva z Mohelna a Riudíkova v jejichž sestavách byly "děti" který by se nemuseli stydět z fleku jít za dorost.Gratulujeme a nejlepší bylo jaxi to děti užily v pohodičce.A tak to má být.
IMG_4817-re.jpg
IMG_4819-re.jpg
IMG_4822re.jpg
DSC_0089re.jpg
DSC_0093re.jpg
IMAG0285re.jpg
IMAG0289re.jpg
Jako tradičně sme se zůčastnili prvního závodu Osmacupu v Katově. Jezdíme tam rádi a taxme si den před závodem doladili naši osmičku s mistrem na slovo vzatým panem Chybem z Kojatína.Odstranili se 2 nedostatky a mašina zase po pár letech jela na oba válce a se smíšeným družstvem s mladýma sme očekávali čas někde v prostřed tabulky. Bohužel jela velmi dobře po plynu i když chytla obráceně.Pro zasvěcené není potřeba víc dodávat. Mašina pak netlačí vodu a byli sme diskvalifikovaní. Děkuji všem co se chtěli zůčastnit,pač manšaft se dával dokupy po 10 v noci po telefonu.Tak snad příště :-)
IMG_4805.JPG
Tento den nebylo hezký počasí,když sme byli na řadě tak silně mrholilo, a tak se ani nám moc nedařilo.Za naše SDH se zůčastnili jen Muži starší a celkově sme skončili na předposledním místě.Pozítívní bylo,že sme do našeho kádru začlenili dalšího mladšího hasiče Romana Rouska na útoku a splnil parádně.
IMG_4779.JPG
IMG_4782.JPG
IMG_4799.JPG
IMG_4802.JPG
Na této soutěži se poprvní živě potkali v kategorii Žáci starší košařka Natálka se spojovačem savic Šimonem a historicky poprvní zkoušeli nabrat vodu z kádě..Předtím se nepotkali na tréninkách. No ale všechno dopadlo dobře a žáci získali 3. místo i přes to,že štafetu běžely jiný děti (zároveň poprvní) než loni a měli druhý nejlepší čas.Muži starší překvapili sami sebe a z 8 týmů se umístili na krásném druhém místě. Ženy mladší zase odběhli vynikající štafetu,ale trošku pokazili útok a tak získaly pěkné 3. místo. Jinak celkově sme jako vždycky spokojení :-) Málem bych zapomněl. Všechny kategorie bez vyjímky se musely povinně zůčastnit pořadové přípravy a naše ženy získaly 2. místo !!!!! no a pro děti to byl zase zážitek.počasí závěrem nepřálo a tak máme společnou fotku akorát tu,kde vypadáme jak zmoklý slepice.
Dnešního dne se konal první letošní trénink dětí po taktovkou Josefa Rouska ml. u rybníka Dubovec za asistence dalších dospělých.Jakub musel do rybníka,aby plovoucí čerpadlo mohlo nasát čistou vodu do kádě. Zaučovali se dva noví členové od Moczárů a taky se překopávali pozice pro starší děti v zadu. Vše proběhlo hladce a děti měli pěknej zážitek z netradičního místa tréninku.Den předtím se za dozoru Jožina a Tomáše Soukopa trénovalo nasucho u hospody i když to zní divně :-)
dubovec-1.jpg
dubovec-2.jpg
DSCN0505are.jpg
DSCN0505bre.jpg
DSCN0506re.jpg
DSCN0507re.jpg
Jako první sme použili na obecní akci oficiální obecní znak
Jako první sme použili na obecní akci oficiální obecní znak
DSC_0213-re.jpg
Na této výročce obdržel pan Souček věrnostní stuhužku za 50. let u SDH.Jak sám podotkl: Uběhlo to jak voda. Předal mu ji pan Benáček z Okresu,který byl na VVH přítomen jako jeho zástupce
DSC_0218-re.jpg
4.1. proběhla poklidná Výročka v KD Zahrádka a tentokrát i se zajímavými hosty.Jako každoročně se jí účastnili starosta a místostarosta obce Zahrádka a pochvalovali si spolupráci při různých akcích za což děkujeme , vážíme si toho a těšíme se na další spolupráci. Ale letos (troufnu si tvrdit historicky poprvý) se na naši schůzi dostavili zcela nečekaně milí hosté z vedení Okrsku č. 20 a to pan Souček (starosta) a pan Musil (velitel),dovezl je pan (dopíšu jak zjistím) z SDH Smrk jejich zásahovým vozem.Příspěvky od těchto pánů byly praktické,věcné a s výhledem do budoucna ,samozdrřejme s trochou humoru jim vlastním. Doufám že se s náma bavili stejně jako my s nima.Zajisté nemůžu opomenout ani minutu ticha při zahájení VVH za pana Havleny z Vladislavi,který zemřel před vánocema na jehož pohřbu byla spousta lidí nejen z široké obce hasičské,ale i jiných lidí co ho znali.No a děti si opět našli zábavu na sále s balonem a zablbli si dosytosti a závěrem proběhlo drobné občerstvení.Prostě vše jak má být.
DSC_0172-re.jpg
DSC_0173-re.jpg
DSC_0174-re.jpg
DSC_0175-re.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one