Image1.jpg

 Častotice on-line

Image1.jpg

Naši hasiči

V tomto roce naše SDH za přispění obce osalvuje 70. let od založení. Naši členové se podíleli na dopolední mši v Zahrádce tím,že organizovali dopravu a zároveň bylo možno nahlédnou do naší zbrojnice na používanou techniku.Od rána byl nafouknutý hrad za KD a odpoledne byl na rybníku za obsluhy dalších členů provozovaný aquazorbing ,který měl úžasný úspěch nejen u dětí,ale i dospělých.Celodenní akci završila večerní zábava do brzkých ranních hodin se skupinou TO TO band. Děkuji všem členům,kteří se aktívně podíleli na této akci.

P.S. Zdravím Chropyňáky a apeluju na našprtání se Pionýrského slibu,jelikož tak byli oděni a neuměli ani první sloku slibu ani písničky.
DSC05002.jpg
DSC05039.jpg
DSC05066.jpg
DSC05089.jpg
DSC05122.jpg
DSC04880.JPG
DSC04881.JPG
DSC04884.JPG
DSC04891.JPG
Tohoto dne se naše SDH historicky poprvní ( a to letos slavíme 70. let) účastnilo Okresního kola v Petrovicích. Pravdou je,že nás na Oblastním kole vyhecovali Náměšťáci ať do toho jdeme. Měli sme družstvo Muži nad 35 let a Ženy. A ty bych chtěl vyzdvihnout především jelikož vůbec nevěděli do čeho jdou. Nakonec běhali štafetu,překážky,ale především smekám před tím,že i když museli běžet všechny kladinu a spojovat hadice což dělaly 3 ze 4 úplně poprvní v životě,tak všechno bravůrně zvládli a v žádné disciplíně nebyly diskvalifikovány. Při první účasti na Okresním kole ani jedno naše družstvo nebylo poslední a to je dobře.Z této akce je díky Janu Benešovi hodně krásných fotek a videí a je to zpracované na DVD.
Tím chci ještě jednou poděkovat všem co se této akce účastnili. Nebylo to jednoduché a většina z nás považovala Oblasní kolo za poslední letošní soutěž,ale přesto všichni znovu zatli zuby a po Oblasti sme jeli Katovskou 8 a nyní Okresní soutěž. Myslím si,že všichni členové ze všech družstev odevzdali ve všech letošních soutěžích to nejlepší co mohli a to je to nejkrásnější k letošnímu 70. výročí založení našeho SDH. Blahopřeji a děkuji.
IMG_4117.jpg
IMG_4136.jpg
IMG_4149.jpg
NA TUTO SOUTĚŽ SME SI OPRAVDU JEN ODSKOČILI ZE SUŠENÍ SEN A SE SMÍŠENÝM DRUŽSTVEM SME SI TO UŽILI. JENŽE SE PŘES VELKOU PŘÍPRAVU A TESTOVÁNÍ PS8 DEN PŘEDEM OPRAVDU PROJEVILO NAPLNO,ŽE PO OPRAVĚ NENÍ V POŘÁDKU A NEMÁ VÝKON,NEJEDE NAPLNO NA DVA VÁLCE. KDO VIDĚL,POTVRDÍ. NA DALŠÍ AKCE S NÍ NEMÁ CENU JEZDIT AŽ DO OPRAVY.KDYŽ BYLA PŘIDŘENÁ A ČERPADLO TEKLO MĚLI SME ZROVNA V KATOVĚ ZATÍM SVŮJ NEJLEPŠÍ ČAS NA OSMIČKÁCH VŮBEC
DSC_0130.jpg
DSC_0132.jpg
DSC_0133.jpg
Této soutěže se účastnili Muži starší a Ženy mladší. Muži dosáhli na 3. místo a ženám v nabité konkurenci o chloupek unikla bedna. I tak je to velký úspěch obou družstev. Po soutěži následovalo promítání jak to bylo. Obě družstva jdou poprvní v historii našeho SDH zkusit Okrasní kolo 16.6.2013 v Petrovicích. Přejme hodně zdaru,jelikož tam už je konkurence "elastikmaniaků" opravdu velká
výběr hasiči-re.jpg
19.5.2013 se naše družstva hasičů opět zůčastnila Okrskové soutěže v Kojatíně a opět dokázala dovézt poháry a medaile. Muži starší skončili na 3. místě. Naše ženy starší se umístili na pěkném druhém místě .Naši Starší žáci si perfektní štafetou,kdy nenašli přemožitele , a třetím časem útoku zajistili krásné druhé místo. Taky se ženy a muži zůčastnili pořadového nástupu a už to nevypadalo tak tragicky jako před dvěma roky.Radosti kopec a všem co se na těchto závodech podíleli děkujeme.Za 14 dní by sme se měli účastnit Oblastního kola tamtéž a doufám,že zase něco dovezeme.
20.1.2013 náš sbor SDH po 32 letech opět uspořádal Výroční valnou hromadu okrsku č. 20 jehož jsme členové. Diskuze se vedly věcně k tématům a vše probíhalo v přátelském duchu za účasti 7 starostů obcí,kteří své sbory podporují a umožňují jejich každoroční provoz.
Okrsková Výroční valná hromada 20.1.2013.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one